Denne silikoneform fra Frankrig med 8 kirsebær-formede kaviteter er perfekt til alle typer bagning og dessertproduktion. Formen er lavet i fødevaregodkendt silikone, som sikrer nem udtagning af dine kreationer uden at de hænger fast. Silikonen er fleksibel, non-stick og let at rengøre, hvilket gør den ideel til både hjemmekøkkenet og professionelle bagere.
Med et volumen på 100 ml per rum kan du lave flotte kirsebær-inspirerede kager, chokolade, gelé, mousse, is eller andre kreative desserter. Alt sammen med en detaljeret form, der giver et flot slutresultat.
Denne silikoneform er desuden tåler både ovn, fryser og opvaskemaskine, hvilket gør den til et praktisk værktøj i køkkenet, uanset om du vil bage, fryse eller lave søde snacks.
Kokkens Tip: